Zdjęcie nauczyciela

Anna Idzikowska

Wychowawca grupy 1 - 3

Jestem z dziećmi całym sercem. Czuwam nad ich bezpieczeństwem i dobrostanem emocjonalnym. Zawsze dostępna i uważna, bo je kocham. Moja droga zawodowa pozwalała mi się realizować we własnym biznesie, ale pragnienie pracy z dziećmi połączyło mnie z Serduszkową Nieszkołą. Jestem ich ciocią Anią

Zdjęcie nauczyciela

Marcin Howaniec

Biologia

Biologii uczę od początku mojej kariery zawodowej. Na początku na różnych uczelniach wyższych (gdzie zdobyłem tytuł doktora nauk biologicznych), a potem w szkole średniej. Nauczanie zawsze dawało mi wiele satysfakcji. W pracy ze studentami/młodzieżą kieruję się zasadą „najpierw zainteresuj, potem wymagaj”. Zainteresowanie to 90% sukcesu. Jeżeli ktoś uczy się na siłę, to nauczy się i zapomni. Jeżeli ktoś uczy się bo chce, to nauczy się i zapamięta. Od kilku lat interesuję się rozwojem osobistym i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jest to coś, czego nam, jako społeczeństwu, powszechnie brakuje. Chciałbym, żeby rozwój osobisty zagościł obligatoryjnie w programach szkolnych. W naszej Serduszkowej Nieszkole już to się dzieje. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem, mam dwójkę dorosłych dzieci i trójkę niedorosłych, szalonych zwierzaków, które co rano odmładzają mnie o 10 (co najmniej) lat.

Zdjęcie nauczyciela

Katarzyna Codd

Język Angielski

Jestem absolwentką filologii angielskiej o specjalizacji: translatoryka oraz język angielski w biznesie - Uniwersytet Wrocławski. Podyplomowo ukończyłam studia z HR – zarządzanie zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Śląskim. Pasjonują mnie języki obce, wokalistyka jazzowa oraz psychologa. Mam duże doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym nie tylko w edukacji, ale również w sektorze artystycznym. Lubię łączyć nauczanie języków z muzyką, kreatywnością i dużą dawką humoru 🙂. W Fundacji Serca Kreacja chcę by angielski tworzył się w naturalnym środowisku przyjaznym dla dzieci i młodzieży, by czerpały garściami z tej nietuzinkowej szkoły.

Zdjęcie nauczyciela

Malwina Szcześniak

Informatyka

Ukończyłam studia wyższe pierwszego stopnia na kierunku: Pedagogika opiekuńcza i pedagogika resocjalizacyjna w 2013r oraz studia magisterskie :Pedagogika społeczna i terapia pedagogiczna w 2015r. W następnych latach poszerzyłam swoje kwalifikacje o studia podyplomowe z Informatyki oraz Edukacji dla bezpieczeństwa. Zawodowe doświadczenie rozpoczęłam m.in. od wolontariatu w Areszcie Śledczym, pracy w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach oraz pracy w Szkole Podstawowej. Aktualnie pracuję z dziećmi i młodzieżą w Szkole Podstawowej nr 13 w Tarnowskich Górach co daje mi ogromną przyjemność i satysfakcję. W kontaktach z młodzieżą przejawiam stosunek partnerski. Jestem empatyczna, odpowiedzialna, spolegliwa. W pracy skupiam się na odpowiedniej motywacji ucznia, wsparciu, rozwijaniu zainteresowań i osobowości. Jako nauczyciel jestem świadoma potrzeby permanentnego doskonalenia i dokształcania zawodowego dlatego staram się podejmować różnych nowych wyzwań.
Interesuje się felicytologią, psychologią, resocjalizacją i TIK. Uwielbiam podróżować, pływać i czytać, zaś swój wolny czas poświęcam rodzinie; zwłaszcza opiece, wychowaniu i zabawie z malutkim Kubusiem. Interesuje się felicytologią, psychologią, resocjalizacją i TIK. Uwielbiam podróżować, pływać i czytać, zaś swój wolny czas poświęcam rodzinie; zwłaszcza opiece, wychowaniu i zabawie z malutkim Kubusiem.

Zdjęcie nauczyciela

Michał Sporoń

Opiekun Programowy & Mentor & Język Polski

Od lat nauczam języka polskiego w tarnogórskim liceum. Mieszkaniec projektu życia oraz domu na Zopociu. Studiowałem za granicą - w Niemczech, i posiadam tytuł doktora nauk humanistycznych. Pracowałem w mediach - Gazeta Wyborcza. Wraz z partnerką, Kasią, adoptowaliśmy piątkę schroniskowych psów. Lubię przybliżać uczniom tajniki sztuki od malarstwa, poprzez taniec i film.

Zdjęcie nauczyciela

Paweł Węgier

Trener Mentalny

W Serduszkowej Nieszkole wspieram młodych ludzi w odkrywaniu i budowaniu m.in.: własnego potencjału poczucia własnej wartości pewności siebie asertywności kompetencji przyszłości Wspólnie ćwiczymy koncentrację, pamięć oraz dbamy o spokój wewnętrzny.
Po 11 latach pracy w międzynarodowej korporacji (z czego ponad połowę jako manager), postanowiłem pójść za głosem serca i wspierać Polaków w odzyskaniu spokoju oraz budowaniu trwałego poczucia, że to my trzymamy w rękach ster okrętu zwanego życiem. Ukończywszy Akademię Trenerów Mentalnych otrzymałem certyfikat Trenera Mentalnego.
Moją misją jest to, aby w co najmniej 50% polskich domów dbało się o spokój wewnętrzny, a najlepiej, żeby spokój wewnętrzny był przedmiotem w szkole. Prywatnie mąż, współlokator dwóch kotów oraz gitarzysta. Moje motto: Nikt nie przeżyje Twojego życia za Ciebie, więc 'get to work' i żyj! Wolne chwile spędzam grając w gry, spotykając się z innymi oraz odkrywając nowe i nieznane mi jeszcze tematy. Prywatnie zaś nie lubię, gdy coś jest dla mnie niezrozumiałe.

Zdjęcie nauczyciela

Ewa Tomsia

Historia

Ukończyłam historię na Uniwersytecie Śląskim. Zaraz po studiach rozpoczęłam pracę w szkole. Nauczanie jest moją pasją i mimo przepracowanych wielu lat nadal to lubię. Każde spotkanie z młodym człowiekiem traktuję jak przygodę, która dla obydwu stron powinna być ciekawa i inspirująca. Prowadzę również zajęcia z WOS-u, etyki oraz filozofowania. Cały czas czegoś nowego się uczę, poszerzam swój warsztat pracy. Lubię muzykę i dobrą książkę, interesuję się sztukami plastycznymi. Odpoczywam poznając nowe miejsca i ciekawych ludzi.

Zdjęcie nauczyciela

Marzena Królczyk

Język Polski

W Serduszkowej Nieszkole jestem nauczycielem języka polskiego. W trakcie zajęć będę także realizowała autorski program Akademii Twórczego Rozwoju i Kreatywności. Moim celem jest budowanie poczucia wartości, siły i optymizmu, a także wspieranie dzieci w rozwoju, towarzyszenie w rozwinięciu skrzydeł i motywowanie do poznawania świata. Od wielu lat moja praca związana jest z edukacją. Uczę języka polskiego, wiedzy o kulturze, filozofii i etyki oraz plastyki. Podyplomowo ukończyłam studia z coachingu i tutoringu w edukacji. Neurodydaktyka, rozwój osobisty i wspieranie młodych ludzi w rozwijaniu zainteresowań to moja pasja. Bliskie są mi ideały szkól wolnych, demokratycznych, w których ważne są strategie wspierające wszechstronny rozwój dzieci. Radość i sens życia odnajduję w kontakcie z ludźmi i rozwijaniu swoich pasji. Interesuję się sztuką, lubię dobre kino i literaturę. W edukacji staram się budować wspierające relacje oraz przestrzeń, która jest miejscem bezpiecznym i twórczym, miejscem do odkrywania siebie i swoich pasji.

Zdjęcie nauczyciela

Kinga Stabryła

Marketing & Informatyka

Zajmuje się marketingiem fundacji, wspieram social media oraz opiekuję się stroną internetową. Na co dzień rozwijam swój biznes - agencję marketingową, Brandspire, w Wielkiej Brytanii. Od czasu do czasu, prowadzę lekcje aplikowanej informatyki zdalnie. Na lekcjach uczymy się np. tworzenia stron internetowych, filmów promocyjnych, treści sprzedawczych.

Zdjęcie nauczyciela

Elżbieta Pyka

Matematyka

Z wykształcenia jestem matematykiem, studiowałam na Politechnice Śląskiej. Równolegle ukończyłam kurs przygotowania pedagogicznego. Po studiach rozpoczęłam pracę w Zespole Szkół w Zbrosławicach. Przez dwa lata pełniłam funkcję wicedyrektora a przez cztery dyrektora tej placówki. Od wielu lat działam również w Związku Harcerstwa Polskiego, jestem instruktorką. Praca z dziećmi i młodzieżą to moja pasja. Wiele lat prowadziłam gromadę zuchową, później drużynę harcerską i starszoharcerską. Staram się wspierać, naprowadzać, stwarzać możliwość do odkrywania i jednocześnie pozostawiać przestrzeń dla odkrywcy. Sama również bardzo lubię się uczyć i poznawać nowe rzeczy. Sporo czytam, biorę udział w kursach i szkoleniach. Lubię podróżować, jeździć na rowerze. Jestem ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Zdjęcie nauczyciela

Adam Lip

Matematyka & Fizyka

Jestem pedagogiem, inżynierem mechatroniki, pasjonatem psychologii, aktorem improwizacji scenicznej, ale także (a właściwie przede wszystkim) człowiekiem. Na co dzień więc skupiam się, by o tej ostatniej 'naklejce' pamiętać - w kontekście siebie i innych, że wszyscy jesteśmy tylko i aż ludźmi. A jako pedagog tę myśl przenoszę na relacje z uczniami na lekcjach. Wolne chwile spędzam grając w gry, spotykając się z innymi oraz odkrywając nowe i nieznane mi jeszcze tematy. Prywatnie zaś nie lubię, gdy coś jest dla mnie niezrozumiałe.

Zdjęcie nauczyciela

Justyna Szulc-Więcek

Zajęcia Artystyczne & Język niemiecki

Od serca daję Dzieciom język niemiecki – sama byłam wychowywana w wielojęzyczności zamierzonej. Po ukończeniu trzech kierunków studiów, serce skierowało mnie na drogę zawodowego projektowania wzornictwa. Czy to w językach, za pośrednictwem rzeczy, czy w życiowych wyzwaniach - towarzyszę Dorosłym i Dzieciom w drodze do najlepszej wersji siebie i czerpię z tego ogromną radość już od 13 lat.
Pasjonują mnie języki obce, wokalistyka jazzowa oraz psychologa. Mam duże doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym nie tylko w edukacji, ale również w sektorze artystycznym. Lubię łączyć nauczanie języków z muzyką, kreatywnością i dużą dawką humoru 🙂
W Fundacji Serca Kreacja chcę by angielski tworzył się w naturalnym środowisku przyjaznym dla dzieci i młodzieży, by czerpały garściami z tej nietuzinkowej szkoły. Pasjonują mnie języki obce, wokalistyka jazzowa oraz psychologa. Mam duże doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym nie tylko w edukacji, ale również w sektorze artystycznym. Lubię łączyć nauczanie języków z muzyką, kreatywnością i dużą dawką humoru 🙂
W Fundacji Serca Kreacja chcę by angielski tworzył się w naturalnym środowisku przyjaznym dla dzieci i młodzieży, by czerpały garściami z tej nietuzinkowej szkoły. W Fundacji Serca Kreacja chcę by angielski tworzył się w naturalnym środowisku przyjaznym dla dzieci i młodzieży, by czerpały garściami z tej nietuzinkowej szkoły.

Zdjęcie nauczyciela

Joanna Skrzyniarz

Język angielski

Wartości którymi się kieruję to empatia, współodczuwanie, czas, zrozumienie, cierpliwość.\nZobaczyć więcej niż to, co na powierzchni. Poczekać na prawdę o drugim człowieku- ona sama wypłynie.
Pod ciepłym spojrzeniem. Pod dobrym słowem. Pod cierpliwą obecnością.
Być. Tylko tyle I aż tyle.
A kiedy znajdziesz klucz do drugiego człowieka-bądź, daj mu swoje oczy, uszy, serce. Zobaczyć więcej niż to, co na powierzchni. Poczekać na prawdę o drugim człowieku- ona sama wypłynie.
Pod ciepłym spojrzeniem. Pod dobrym słowem. Pod cierpliwą obecnością.
Być. Tylko tyle I aż tyle.
A kiedy znajdziesz klucz do drugiego człowieka-bądź, daj mu swoje oczy, uszy, serce.

Zdjęcie nauczyciela

Agnieszka Matejczyk

Język Hiszpański

Od zawsze podróże były moją pasją, a co się z tym wiąże- nauka języków obcych. Szczególną miłością obdarzyłam język hiszpański. Pasjonuje mnie nie tylko sam język, ale również hiszpańska kultura, muzyka czy kuchnia. Jako nastolatka byłam samoukiem, w późniejszych latach nauki postawiłam na naukę z lektorem, a po liceum wybrałam studia: Filologia hiszpańska. Obecnie jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego i od ponad czterech lat przekazuję moją wiedzę uczniom. Nadal kocham podróże i kiedy tylko mam możliwość wyjeżdżam do kraju hiszpańskojęzycznego. Miałam przyjemność szkolić umiejętności językowe w Hiszpanii jak również w krajach Ameryki Środkowej.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami w szkole!

Otrzymasz porady, wskazówki oraz wiele ciekawych inspiracji dla Twojego dziecka

Zgoda ciasteczka

Zgoda Cookies

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.

Czytaj Więcej